Соціальне служіння

Керівник комітету: Матюхін Дмитро Анатолійович
контакти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Бачення соціального служіння:

 • Практичне християнство. Реальна допомога нужденним.
 • Свідоцтво та проповідь Євангелія.
 • Об’єднання сил для допомоги церкві в питаннях соціальної роботи.

Для Сходу і на Схід

У час загострення державної кризи на початку літа 2014 року при Всеукраїнському союзі церков ЄХБ був створений координаційний центр з питань надання допомоги для Сходу України, який працював за такими напрямами:

 • допомога в поселенні та харчуванні біженців;
 • забезпечення одягом і побутовими речами;
 • допомога у працевлаштуванні біженців;
 • координація гуманітарної допомоги, її доставка і розподіл між тими, хто залишився в небезпечній зоні;
 • допомога для військовослужбовців і підтримка поранених у військових шпиталях.

З початком військових дій церкви активно організували в церквах збір продуктових наборів, медикаментів, одягу та предметів побуту для передачі військовим в АТО та жителям Донбасу. Значною мірою на суттєві об’єми допомоги на Схід вплинула співпраця з західними місіями та організаціями.

Понад 10 тис. вимушених переселенців зі східного регіону отримали тимчасове житло від євангельських християн-баптистів: у приміщеннях церков, в оселях віруючих, у різних закладах, притулках, таборах і базах відпочинку. Церкви за власний кошт допомагали утримувати переселенців у місцях тимчасового житла.

За допомогою обласних об’єднань і помісних церков за п’ять років було відправлено на схід кілька сотень тонн гуманітарної допомоги.

Лише через Міський центр допомоги, який працював на території Донецької, Луганської та Запорізької областей, роздано понад 50 тисяч продуктових наборів і понад 200 тонн гуманітарних вантажів. Також 50 тисяч осіб отримали душпастирську допомогу.

При координуванні ВСЦ ЄХБ на схід України реалізовано 18 гуманітарних проектів, що стосуються обігріву, їжі, термобілизни, засобів гігієни. Надано допомоги – півтори тисячі тонн.

Особлива увага – це інваліди, люди похилого віку, багатодітні сім’ї, хворі та самотні жителі, які мешкають по всій лінії розмежування Луганської та Донецької областей.

Основні сфери соціального служіння:

 1. Сирітське служіння

У сирітському служінні є кілька ключових напрямів: робота з церквами, робота з усиновителями, опікунами та прийомними сім’ями, робота в інтернатах і соціальних службах, профілактика сирітства у суспільстві.

Із 2014 року розпочато будівництво домів сімейного типу німецьким благодійним фондом «Міст у життя» у співпраці з місцевими церквами. На сьогодні відкрито 60 будинків. У цьому році планується відкриття ще 17-ти домів.

Співпраця у сирітському служінні здійснюється з місіями «Нова надія», «Агапе», «Благодійність» і служінням «Серце для сиріт».

До сирітського служіння входить допомога батькам, які взяли дітей у свою сім’ю, надання їм духовної, методичної, душеопікунської, юридичної і матеріальної допомоги. До служіння дітям залучені благодійні організації та фонди, соціальні служби районних та обласних центрів.

Ми проводимо низку мотиваційних заходів, конференцій, семінарів і проектів з метою привернути увагу до виконання волі Божої щодо турботи про сиріт і заради спасіння їхніх душ.

 1. Служіння із залежними

До цієї групи належать алко-, наркозалежні, ігромани, співзалежні та інші залежні.

Служіння із такими людьми налічує близько ста реабілітаційних центрів, які координують євангельські християни-баптисти, із половиною з них працює соціальний комітет. Понад 1,5 тис. осіб щороку проходять реабілітацію.

З 2015 року розпочали проводити широкоформатні зустрічі для всіх лідерів реабілітаційних центрів ЄХБ.

 1. Просвітницька робота (лекції, заходи, просвітницькі акції тощо).

Цей напрям служіння ВСЦ ЄХБ зосереджений здебільшого на роботі в навчальних закладах. Сьогодні Церква особливо протистоїть негативним явищам серед молоді, тому в нашому братстві є напрацьовані програми, які доступною для молоді мовою пояснюють, що в основі усіх негативних явищ лежить гріх.

Просвітницька робота в навчальних закладах сьогодні особливо затребувана в рамках державних програм, оскільки не вистачає кваліфікованих лекторів на тему ВІЛ/СНІДу, наслідків абортів, куріння, алкоголізму, вживання наркотиків, безладних дошлюбних стосунків, згубності порнографії тощо. Тому за такими темами щорічно організовуємо конференції з підготовки лекторів для навчальних закладів.

 1. Професійне спрямування

Медики, юристи, вчителі, психологи, військовослужбовці, журналісти та інші професійні групи об’єднуються в Асоціації християн-фахівців для служіння та допомоги церквам, а також для благовістя за межами церкви.

Об’єднання віруючих людей у професійні асоціації є дуже ефективним як для служіння самої церкви, так і для надання кваліфікованої допомоги тим, хто звертається до церков нашого братства. Це служіння охоплює різні вікові категорії, включаючи молодь, студентів та людей середнього віку.

 1. Суспільні ініціативи

Цей напрям соціального служіння охоплює великий спектр ініціатив як церковних, так і світських у співпраці з різними державними та приватними структурами.

Це численні акції, заходи, круглі столи, молитовні сніданки, взаємодія з держструктурами, формування та вплив на органи місцевого самоврядування.

Основою цих ініціатив є популяризація біблійних і християнських цінностей з метою підняття та зміцнення морального і духовного рівня українського суспільства. Церква сьогодні не може залишатися осторонь розростання негативних явищ в українському суспільстві, тому зобов’язана підтримувати всі ініціативи держави, спрямовані на профілактику цих явищ і пропаганду біблійних цінностей як єдиного шляху вирішення проблеми. Це може бути як підтримка Тижня сім’ї в Україні, так і ініціатива щодо введення в шкільну програму теорії креаціонізму або ж підтримка у проведенні суботників та інших масових заходів.

Зокрема, у 2017 році по всій Україні організовано та проведено численні всеукраїнські акції. Серед них «Чисте серце – чисте місто»,  «Фестиваль сім’ї», «Україна і світ святкують Різдво Христове разом», Всеукраїнське свято подяки і багато-багато інших.

 1. Робота з дітьми та підлітками

Це робота з денними центрами, дітьми-сиротами, дітьми вулиць, притулків, дитбудинків.

Це служіння здійснюється братами і сестрами, спеціально підготовленими та поінформованими про роботу з дітьми цієї категорії. Використовуючи розроблені методики і програми, вони проводять заняття і надають соціальну допомогу різного характеру з метою донесення і пояснення Євангелія. До цього напряму служіння входить також і праця з родичами цих категорій дітей і підлітків, а також викладачами закладів, де нам надана можливість реалізовувати наші програми.

 1. Соціальна робота з людьми, які мають обмежені можливості

До цього напряму входять такі категорії:

 • служіння людям із вадами слуху
 • служіння незрячим людям
 • служіння людям з інвалідністю

Серед багатьох міжнародних та українських партнерів – місія «Служіння незрячим». Для прикладу, сьогодні в Україні налічується 26 біблійних груп, якими опікуються більше 50 регіональних лідерів, більшість з них – незрячі. За 5 років пройшли адаптацію 220 людей, які втратили зір. За цей період було розіслано понад 1 тис. озвучених примірників Біблії. За останні 5 років місія організувала і підтримала 50 євангелізаційних таборів для людей з вадами зору, за цей період в таборах мали змогу побувати близько 2 500 людей.

Серед інших завдань у роботі з людьми, які мають обмежені можливості, організація та участь у мотиваційних настановчих заходах. Такі зустрічі відкривають християнський погляд на служіння людям з інвалідністю, наприклад – міжнародна конференція «За межею страждань», що пройшла у Луцьку з 12 по 14 жовтня 2017 року.

Ми керуємося баченням: Служіння Богові – це служіння людям.

Наше кредо: «Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачити ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі» (Матвія 5:16).

 

РЕСУРСИ КОМІТЕТУ:

 

Є ЗАПИТАННЯ?

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ

Logo2

© 2020 For Church